Millised moodused on reklaamiks Netis ja Googles?

Eesti on e-riik, kõik me teame seda ja seda teavad ka meie kõik välismaised tuttavad ja sõbrad sest see on üks asju, millest säutsume, kui me mõnele välismaalasele räägime Eestist. Meilt on pärit Skype ja meil on pea igas kodus arvuti, isegi pensionäridel-tiigrihüpe teadagi. Hüppaski teine ja päris kaugele.

Inimesed kulutavad suisa üüratu aja arvutis. Me facebuukitame, skybitame, loeme uudiseid, kuulame mussi ja otsime inffi. Seega meile, kui ettevõtjaile on internet väga hea võimalus turundus- ja müügieesmärkide saavutamiseks. Esimese asjana pakuks enamus kõige efektiivsema kanalina välja Facebooki, sest sellest räägitakse nii söögi alla kui ka söögi peale. Kuid suure kasutajaskonnaga efektiivseid kanaleid on veel.
Alustaks ehedast eestimaisest Netist, nii uskumatu kui see ka pole, siis tõepoolesest kasutatakse tänapäeval veel Netit ja seda kasutab nädalas keskmiselt ligi 800 000 inimest. Netis on erinevates alamjaotustes kokku üle 32 000 kirje ja õnneks on seal teiste seast silma paistmiseks mitmeid erinevaid mooduseid.
Reklaamikanalina on seda hea kasutada nii äri- kui ka erakliendi püüdmiseks ja selle suureks plussiks on lehe lihtne ülesehitus ning liigse taustamüra puudumine. Reklaamivõimalusi on seal seinast seina, alates massile suunatud kampaaniapindadest NETI avalehe ning läbi keskkonna kuvatava reklaami näol kuni täpselt sihitud reklaamiasetusteni märksõnaotsingus ning kataloogipuus.
Nüüd kujutlegem ette kui paljud inimesed veel googeldavad, kuid Google, see on juba märksa keerulisem ja salapärasem elukas.
Et Google keskkonnas ettevõttele oluliste märksõnadega esilehe jõuda ja sinna ka jääda ei ole pooltki nii kerge kui Netis pildil olemine.
Miks on nii tähtis siis olla just esilehel ja mis on selles nii erilist?
Esimene leht on efektiivne juba selle pärast, et kui tegemist ei ole just väga spetsiifilise toote või teenusega, ei jõua enamus meist otsinguga kaugemale kui esileht. Seega, võtmaks otsimootorist maksimumi, tasuks olla just sellel maagilisel esilehel.


Tegelikult on Google`st väga raske kirjutada, mitte sellepärast, et pole miskit kirjutada, vaid pigem sellepärast, et sellest võib tegelikult kirjutada suisa leksikoni mõõdus raamatu.
Alljärgnevalt üritan võimalikult arusaadavalt, lihtsalt ja lühidalt teema lahti seletada.

Mis puudutab Google orgaanilisel alal esilehel välja tulekut, on Google kui missivõistluse karm züriiliige, kes hindab ettevõtte kodulehte kui missikandidaati ja parameetreid, mida ta hindab on sadu. Ei piisa sellest, kui oled visuaalselt ilus ja naeratav, sellest jääb Googlele väheks, et sind esilehele lasta. Google süüvib ka sisemisse ilusse ehk siis kodulehe ülesehitusse ning sisusse.
Ärgem nüüd siin kohal arvakem, et kodulehe välimus pole üldse tähtis, kodulehe välimus on see, mis müüb! Kui koduleht on igav, raskesti arusaadav, iganenud ja viimane sissekanne uudistevoos on paari aasta tagune, läheb arvatavasti palju kliente lehelt esimese minuti jooksul minema ja teeb lahti hoopis mõne konkurendi kodulehe.
Tänu hästi müüvale kodulehele on ka suuremad võimalused esilehele saamises, kuna üks paljudest parameetritest mida Google arvestab, on ka kodulehe külastatavus. Kui Google näeb, et sinu kodulehte külastatakse palju arvab ka tema, et ju siis on tegemist väärt lehega, kuid ainult sellele ei maksaks siiski lootma jääda, kodulehe külastatavus on siiski vaid üks paljudest parameetritest, mida Google jälgib.

Seega, et omada rohkem võimalusi Google`s esilehel oluliste märksõnadega välja tulemiseks, peaks esmalt võtma ette kodulehe optimeerimise ehk siis kodulehe otsingumootorile sõbralikumaks tegemise. Võid kindel olla, et raha, mida paigutad kodulehe optimeerimisesse on kasulik ning pikaajaline investeering.
Kes soovib kiireid tulemusi Googlis välja tulekus, soovitaks kasutada Google AdWordsi ehk Google tasulist reklaami, kuid ka siin, kui soovite maksta reklaami eest parimat hinda, ei saa te üle ega ümber kodulehe optimeerimisest. Kodulehe optimeeritus võib mõjutada Google AdWordsi hinda.
Üks väga olulisi faktoreid otsingutulemuste määramisel on kodulehele viitavad lingid, nii lehesisesed kui ka välised lingid. Selleks on oluline luua head sisu, kuid lisaks saab linkimisele ka ise kaasa aidata.
Kindlasti peab mainima, et kes kiireid tulemusi ootab, peab õppima kauem ootama, sest tulemusi ei pruugi saavutada paari päevaga või mõne tunniga vaid soovitud märksõnaga Google esilehel väljatulemine võib võtta aega oluliselt rohkem (paar nädalat, paar kuud, kuni aasta). Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist pika ja mahuka tööga.
Enne kui olete otsustanud teha kodulehevälist linkimist soovitame uurida ettevõtte tausta ja varem tehtud töid, sest on ettevõtted, kes kasutavad kodulehe välises linkimises halbu linke näiteks võib teie ettevõtte kodulehe link sattuda üles mõnda Adults only lehele), seega uurigem enne asja ja siis langetagem otsus.
Ajal millal eestlased said alles aimu mis on internet, sai ettevõte kellel oli koduleht ennast pidada juba ülimalt ägedaks ja edumeelseks. Kuid see oli väga ammu aega tagasi, nüüd enam sellest ei piisa ja puhumas on uued tuuled! Tänapäeval on vaja edukaks olemiseks rohkem, kui ainult visuaalselt ilusat kodulehte. Uute klientide saamiseks tuleb olla nähtav ja pidevalt pildis ning märksa rohkem pingutama.
Eelnevalt kirja pandud moodused on ainult väike-kuid ka oluline osa võimalustest, et olla edukas tänapäeva karmil ettevõtlusmaastikul. Edu ja jõudu tööle!
Kui vajad abi, siis leiad meid Google esilehel märksõnaga ,, reklaam Googles,,!